Jak zbadać wydajność strony lub sklepu internetowego, czyli testy obciążeniowe w praktyce

Stworzyłeś własną stronę internetową, sklep online, aplikację mobilną czy innego rodzaju platformę online? Poddaj ją testom obciążeniowym lub wydajnościowym, żeby sprawdzić jej wydajność i funkcjonalność. Dzięki temu dowiesz się wszystkiego na temat kontaktu użytkowników z Twoim produktem.  

Wydajność to kluczowa kwestia związana z technologiami internetowymi. W XXI wieku użytkownicy szczególnie doceniają strony, które działają bez problemu, są szybkie oraz wydajne. Zanim wejdziesz na rynek lub rozpoczniesz intensywną ekspansję, przeprowadź test wydajności i przekonaj się, czy Twój system na pewno spodoba się odbiorcom i przyniesie Ci realne korzyści. 

Jakie korzyści wynikają z testowania wydajności? 

Wybierając testy obciążeniowe i wydajnościowe, możesz liczyć na jasną informację dotyczącą liczby potencjalnych użytkowników, którzy będą mogli odwiedzić Twój serwis. Dowiesz się także, jak zareaguje na skokowy wzrost liczby wejść czy długotrwałe obciążenie. 

Im więcej osób będzie mogło odwiedzić Twoją witrynę, sklep czy aplikację, tym większe zyski uda Ci się wygenerować. Dodatkową zaletą przeprowadzenia testów wydajnościowych jest uniknięcie bolesnych strat finansowych, które mogłyby wystąpić w przypadku niedostępności systemu. 

Pozwól, by pomogli Ci prawdziwi specjaliści

Decydując się na testy obciążeniowe, postaw na doświadczonych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się Twoim projektem. W Soflab możesz skorzystać z szeregu profesjonalnych działań, dzięki którym Twój biznes będzie się rozwijał w imponującym tempie. 

Do Twojej dyspozycji są tam: 

  • testy obciążeniowe – wykrywanie tzw. wąskich gardeł, sprawdzanie czasów odpowiedzi systemu w chwili obciążania go daną liczbą użytkowników; 
  • testy przeciążeniowe – test reakcji systemu na przeciążenie większą liczbą użytkowników, niż było to początkowo zakładane;
  • testy długotrwałego obciążenia – sprawdzenie stabilnego działania systemu w czasie stałego obciążenia trwającego przez dłuższy czas; 
  • testy skokowego obciążenia – symulacja skokowego przyrostu użytkowników (test w ekstremalnych warunkach);
  • test przyjmowania dużej ilości danych – weryfikacja czasu i ilości danych wejściowych, które będzie w stanie przyjąć system; 
  • monitoring wydajności – monitoring dostępności komponentów oraz wydajności systemu za pomocą wdrożonego rozwiązania. 

Zaufaj specjalistom i wykonaj testy obciążeniowe

Soflab oferuje profesjonalne testy obciążeniowe, które poddadzą Twój portal, aplikację czy sklep rozmaitym próbom. Dzięki nim dowiesz się, jak wydajny jest Twój projekt i zagwarantujesz swoim odbiorcom komfortowe warunki jego użytkowania.