W co zagramy na wielu platformach?

Dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu mamy możliwość komunikowania się ze znajomymi z całego świata. Co więcej, możemy spędzać z nimi czas wirtualnie poprzez wspólne gry. Niestety nie zawsze każdy ze znajomych posiada dokładnie ten sam sprzęt, który umożliwiłby granie na tej samej platformie. Co właściwie zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem są gry crossplatformowe.

Gry crossplatformowe ‒ co to takiego?

Gra na wielu platformach lub tak zwany cross play to możliwość wzięcia udziału w multiplayerowej grze online na równi z pozostałymi użytkownikami. Oznacza to, że możemy grać nie tylko z przyjaciółmi, którzy posiadają ten sam sprzęt, ale również z tymi osobami, których platforma sprzętowa jak konsola lub komputer są inne niż nasze. Crossplatformowe gry mmo reprezentują zazwyczaj wiele różnych gatunków. 

Poniżej znajduje się kilka propozycji ciekawych tytułów, które z łatwością mogą stać się znakomitą formą rozrywki – bez wychodzenia z domu i bez względu na wymagania sprzętowe.

HearthStone

To propozycja dla osób, które lubią kierować się logicznym myśleniem. HearthStone to karciana gra logiczna pochodząca od studia Blizzard Entertainment. Została ona wydana na platformę PC, IOS oraz AND. Gra jest spadkobiercą kolekcjonerskiej gry karcianej World of Warcraft TCG. 

Dauntless

To z kolei sieciowa gra RPG, której autorem jest studio Phoenix Labs. Zostało ono założone przez byłych pracowników takich firm jak Blizzard, BioWare, Capcom czy Riot Games. Dauntless to zdecydowanie idealna gra dla wszystkich fanów gatunku science fiction oraz alternatywnych światów. 

Akcja gry rozgrywa się w świecie Shattered Isles. W wyniku kataklizmu planeta niegdyś uznawana za Ziemię uległa całkowitemu zniszczeniu, a fragmenty zrujnowanych przez kataklizm kontynentów zostały rozszczepione na wiele pomniejszych wysp. Złowrogie i nikczemnie istoty określane mianem Behemotów zaczęły siać spustoszenie wśród ocalałej ludności. Na szczęście do walki z potworami staje grupa wojowników zwanych Slayersami. Ich zadaniem jest pozbycie się zła i zaprowadzenie pokoju w krainie.

State of Decay 2

To kontynuacja zakończonej sukcesem gry wydanej w 2013 roku przez studio Undead Labs. To produkcja survivalowa z elementami RPG.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, gra przenosi nas do doszczętnie zdewastowanego świata przez apokalipsę zombie. Jakakolwiek cywilizacja została zniszczona, a na ulicach można spotkać jedynie bezmyślne, ale równocześnie niezwykle niebezpieczne i krwiożercze mutanty. Jako gracz wcielamy się w jedną z ocalałych osób, których zadaniem jest przewodnictwo pozostałym członkom grupy, a także gromadzenie zapasów żywności, ochrona ocalałych przed atakami zombie oraz powiększanie kryjówki.

DC Universe Online

Ta gra z pewnością przyciągnie do siebie sympatyków uniwersum DC. Została stworzona przez Sony Online Entertainment i należy do gatunku massively multiplayer online. Dzięki niej możemy przenieść się w świat, który znamy już z historii oraz komiksów wykreowanych przez wydawnictwo DC Comics. 

W DC Universe Online jesteśmy w stanie wykreować własnego bohatera o nadprzyrodzonych zdolnościach. Mogą być one związane z poruszaniem się lub atakiem. A wszystko po to, aby stanąć po jednej ze stron odwiecznej walki dobra ze złem.

W zależności od preferencji możemy dołączyć do teamu Supermana i stać na straży pokoju lub wybrać drużynę Jokera, by siać zniszczenie. Niezależnie od wybranej drużyny, mamy pewność, że podczas tej gry będziemy się świetnie bawić.