Peryferia PC dla graczy – gdzie szukać nowości?

Sprzęt do gamingu wciąż rozszerza się o nowe pozycje. Myszki, klawiatury, słuchawki – głównie te urządzenia nas interesują i pozwalają często osiągać lepsze wyniki w grach. Jak jednak skutecznie monitorować rynek peryferii komputerowych dla graczy? Znamy pewnie miejsce.

Rozbudowana baza produktowa peryferii PC

Spis najniższych cen każdego produktu, galeria zdjęć, obszerny opis, pełna specyfikacja, możliwość zamówienia instrukcji obsługi, wartościowe opinie z opcją napisania własnej – to tylko niektóre korzyści płynące z portalu Videotesty.pl.

Właśnie tam znajduje się baza i porównywarka peryferii komputerowych, która obejmuje pokaźną listę urządzeń dla graczy. Są to głównie klawiatury, myszki, słuchawki czy podkładki.

Odszukacie tam zarówno popularny sprzęt gamingowy znany od lat, jak i najnowsze konstrukcje renomowanych producentów. Skorzystać można także z pokrewnych sekcji, jak np. artykuły, testy czy różnego rodzaju rankingi wskazujące najlepsze urządzenia w obrębie danej kategorii.

Jakie urządzenie jest najważniejsze dla gracza?

To dość często zadawane pytanie, choć jest bardzo ogólne. Podstawą wydaje się bowiem… sam komputer. To właśnie on odpowiada za wydajność w danej grze, więc musi sprostać jej wymaganiom sprzętowym.

Niebagatelny wpływ na jakość wirtualnej rozgrywki ma też nasze łącze internetowe. Chyba żadnemu graczowi nie muszę mówić, jak irytujące potrafią być lagi.

Wchodząc już w świat peryferii komputerowych dla graczy, można się jednak zastanowić, w który konkretny element najwięcej zainwestować? Przeanalizujmy to!

  • Słuchawki dla gracza – mają największe znaczenie, gdy gramy głównie w gry FPS, np. Counter-Strike: Global Offensive. Ich pozycjonowanie wpływa na to, jak szybko i jak dokładnie usłyszymy kroki przeciwnika. Ważny jest także komfort użytkowania. Słuchawki gamingowe muszą nadawać się do wielogodzinnych maratonów.
  • Klawiatura dla gracza – często rozglądamy się w tym aspekcie za modelem z mechanicznymi przełącznikami. Klawiatura gamingowa musi być trwała, podświetlana (najlepiej RGB), precyzyjna i najlepiej posiadająca rozbudowane oprogramowanie z funkcją tworzenia i przypisywania makr.
  • Myszka dla gracza – podstawowy oręż w wirtualnej rozgrywce. Dobra mysz gamingowa musi gwarantować przede wszystkim precyzyjny sensor, który będzie idealnie współgrał z naszą podkładką. Duże znaczenie ma oczywiście gatunek danej gry. Tytuły FPS wymagają nadzwyczaj precyzyjnych gryzoni, podczas gdy gry MOBA potrzebują bardziej dodatkowych przycisków pod przypisanie różnych kombinacji.

Pokuszę się o stwierdzenie, że właśnie mysz+podkładka to najważniejsze elementy dla każdego gracza, i to właśnie o nie powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Oczywiście jest to sprawa dość indywidualna, ale słabszą klawiaturę da się jakoś przeboleć, a do dobrych słuchawek potrzeba zwykłe równie dobrego źródła dźwięku (np. karty dźwiękowej czy wzmacniacza słuchawkowego), a koszt takiego zestawu audio może być wysoki.

Patrząc na urządzenia ze wspomnianej na początku tego materiału bazy produktowej, można stwierdzić, że już za 100-150 zł da się zakupić bardzo solidną myszkę do gier. Dokładając do tego w miarę wytrzymałą i dużą podkładkę, możemy zmieścić się w budżecie wynoszącym 200 zł.

Ciężko za tyle szukać rasowych słuchawek gamingowych, nie mówiąc już o źródle dźwięku pod nie. Z klawiaturą, szczególnie mechaniczną, też może być ciężko. Będziemy skazani jedynie na typowo budżetowe mechaniki. Właśnie dlatego warto na początku zainwestować więcej w myszkę i podkładkę. Z czasem można natomiast uzbierać na resztę ważnych urządzeń peryferyjnych do komputera.

Dodaj komentarz