Beyond: Dwie Dusze na Festiwalu Filmowym Tribeca

W sobotę 27 kwietnia, podczas Festiwalu Filmowego Tribeca w Nowym Jorku,odbyła się oficjalna prezentacja wyprodukowanej przez Sony Computer Entertainment America LLC (SCEA)gry Beyond: Dwie Dusze,a także dyskusja panelowa z reżyserem gry, Davidem Cagem i hollywoodzką obsadą tego tytułu.

Gra została stworzona wyłącznie dla systemu PlayStation3 przez wielokrotnie nagradzane studio Quantic Dream, autorów wyróżnianego przez krytyków Heavy RainnaPS3. Grze Beyond: Dwie Dusze przyznano wyróżnienie festiwalu filmowego w Tribeceza wpływ na przyszłość branży filmowej. Beyond: Dwie Dusze to wciągająca opowieść z intrygującą, nielinearną kolejnością wydarzeń i doskonałymi rolami aktorów: Ellen Page (Juno, X-Men), Willema Dafoe (Pluton, Spider-Man), Kadeema Hardisona (Inny świat, The Dark Party) i Erica Wintera (Brzydka prawda, Mentalista).

Gra Beyond: Dwie Dusze, której amerykańska premiera odbędzie się 8 października 2013 r., zabierze graczy w podróż po całym świecie, podczas której będą świadkami wydarzeń z piętnastu lat życia Jodie Holmes (Page). Scenariusz wygląda, jakby został zaczerpnięty wprost ze srebrnego ekranu. Główna bohaterka, Jodie, z pomocą naukowca, Nathana Dawkinsa (Dafoe), odkrywa więź z tajemniczą istotą i wyrusza w emocjonującą podróż, by odkryć prawdę o swoim życiu, śmierci i tożsamości – tak skonstruowana fabuła gry jest wyjątkowo bogata i sugestywna.

Po prezentacji odbył się ekskluzywny panel z aktorami Ellen Page, Kadeemem Hardisonem i Erikiem Winterem. Podczas dyskusji prowadzonej przez moderatora i dziennikarza z branży gier komputerowych, Harolda Goldberga, aktorzy opowiadali, w jaki sposób ich doświadczenia zawodowe przełożyły się na proces tworzenia tej przełomowej gry. Mówiono też o wyzwaniach wiążących się z pracą w studio motion capture przy tworzeniu takiej epickiej opowieści. Studio mo-cap, często pozbawione tradycyjnych elementów takich jak kostiumy, rekwizyty i scenografia, to próżnia wręcz stworzona dla uchwycenia prawdziwego aktorstwa.

To było naprawdę niezapomniane i ekscytujące doświadczenie, z którego jestem naprawdę dumna”  – powiedziała Ellen Page.„Cieszę się, że będę mogła zobaczyć reakcję publiczności na obszerny fragment, który zaprezentujemy. Poczujecie silne emocje, które David Cage przekazuje we wszystkich swoich grach. To ważne wydarzenie dla świata gier komputerowych i w historii Festiwalu Filmowego  Tribeca” – powiedziałWillem Dafoe. „Beyond: Dwie Duszeopowiada przepiękną historię, a gracze mogą dosłownie zanurzyć się w fabule i decydować o działaniach swych postaci. Gra nie przypomina żadnego z projektów, w których brałem udział.

Quantic Dream wykorzystało najnowocześniejszą technologię rejestrowania ruchu, która umożliwiła przeniesienie zachowań i mimiki aktorów do świata gry. Dzięki temu niesamowite życie głównej bohaterki, Jodie Holmes, stało się namacalne i rzeczywiste.

Quantic Dreamz dumą prezentuje wizję opowiadania historii w grach komputerowych, które na nowo definiuje i przekracza granice możliwości gier. Mamy nadzieję, że wyróżnienie Beyond na festiwalu w Tribece spowoduje powstawanie gier opowiadających o uczuciach, opowiadających dojrzałe historie

– powiedział David Cage, założycielQuanticDream.

Ekskluzywna scena zaprezentowana podczas festiwalu, zatytułowana „Bezdomna”, ukazuje Jodie w trudnym emocjonalnie i fizycznie okresie życia – gdy była bezdomna i musiała jakoś przeżyć w ekstremalnych warunkach. Scena przedstawia jej relacje z innymi bezdomnymi oraz stojące przed nimi wyzwania – od zdobycia następnego posiłku, po próby przetrwania i zachowania wiary w człowieczeństwo.

Materiały z Festiwalu Filmowego Tribeca dostępnesą na stronie:

https://playstation.box.com/s/sus5ycpolzkto5a8osb8

•    Film z wydarzenia, zawierający próbki dźwiękowe, relację z czerwonego dywanu, prezentację i dyskusję panelową •    Zdjęcia z wydarzenia •    Nowy zwiastun •    Film z gry przedstawiający scenę „Bezdomna” •    Zdjęcia z gry •    Zakulisowe zdjęcia aktorów •    Życiorysy aktorów i twórców •    Logotypy gry i dewelopera

Beyond: Dwie Dusze dostępny wyłącznie na system PlayStation®3 pojawi się na rynku w październiku  2013 r.

Dodaj komentarz