Counter Strike. Gdzie szukać i jak zainstalować w wersji Non Steam?

Popularność niektórych rzeczy z biegiem lat wcale nie słabnie. Tak się dzieje, chociażby kiedy mowa o czymś, co urosło już do rangi kultowego. Właśnie takiego określenia można użyć w stosunku do gry Counter Strike, która istnieje na rynku od kilkunastu lat i zyskała dużą rzeszę wiernych odbiorców. Obecnie grę można pobrać, jak również zainstalować dostępne aktualizacje przez internet. Jakie możliwości warto wziąć pod uwagę?

Trochę historii

Początki Counter Strike, a właściwie Half Life: Counter Strike, to rok 1999, kiedy dzieło to ujrzało światło dzienne. Z czasem stworzone zostały nowsze wersje gry, które do działania używały wciąż silnika Half Life, jednak były już samodzielnymi produkcjami. W 2003 roku została wydana wersja 1.6, która miała swoją premierę wraz z platformą dystrybucji Steam. Od tego momentu to właśnie za jej pośrednictwem udostępniane są wszelkie aktualizacje. Gra typu FPP, czyli First Person Perspective bardzo szybko zyskała dużą popularność oraz zaczęła pełnić funkcję platformy turniejowej na różnego typu zawodach rozgrywanych wśród graczy komputerowych.

Co warto wziąć pod uwagę?

Gracze lubią mieć więcej aniżeli tylko jedną możliwość do wyboru. Dlatego obok pierwotnej platformy Steam, gdzie dostępna jest gra Counter Strike, powstało sporo innych miejsc, w których możliwy jest również dostęp do tego typu popularnej rozrywki. No właśnie, czasem wybór właściwej platformy może nastręczać trudności, dlatego dobrze jest sprawdzić, z czego warto korzystać. Jedną z lepszych opcji platform Non Steam jest CSIKS dostępny na http://download.csiks.pl/. Wystarczy wejść na stronę i odnaleźć interesującą kategorię i cieszyć się szybkimi pewnym downloadem.

Jakie są możliwości na platformie CSIKS?

Gracz, który chce pobrać grę z tego typu platformy, może wybrać między podstawowymi wersjami takimi jak v23 czy v43. Natomiast dla osób zaawansowanych są także opcje zmodyfikowane. W każdej z takich wersji dostępne są bez problemu także polskie serwery CS 1.6, jak i różne tryby gier. Osoby, których interesuje Single Player albo Obserwator znajdą również takie wersje. Swoje ulubione serwery można zapisać w zakładce favourites i łatwo wrócić do nich później.

CSIKS dało się poznać na rynku jako dobra sieć serwerów CS 1.6. Przez lata udało mu się zyskać przychylność i rozpoznawalność wielu graczy. Dziś dostęp do ulubionych gier sieciowych jest prostszy, niż się zdaje, a możliwości w internecie istnieje bardzo wiele. Dlatego warto znać różne opcje i samemu przekonać się jak one działają w praktyce, choćby na przykładzie gry Counter Strike zarówno w wersji 1.6, jak i GO. Z pomocą CSIKS to bardzo proste.

One Reply to “Counter Strike. Gdzie szukać i jak zainstalować w wersji Non Steam?”

Comments are closed.