Tania karta PSN – jak nie przepłacić za granie na PlayStation?

Wielu graczy na PlayStation decyduje się na kupowanie specjalnych kart z doładowaniami. Wynika to głównie z faktu, że do zakupu gier w PlayStation Store potrzebujemy karty kredytowej, którą nie każdy gracz posiada. Karty PSN możemy zakupić obecnie w wielu sklepach – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Jak kupować, aby nie przepłacić?

Dzięki karcie PlayStation możemy wygodnie zwiększyć swoje fundusze w wirtualnej portmonetce PlayStation Store lub w ramach subskrypcji PlayStation Plus pozwalającej na grę z innymi graczami on-line w trybie wieloosobowym. Nie mamy wtedy potrzeby korzystania z karty kredytowej, która jest akceptowaną metodą płatności w sklepach PlayStation w internecie.

Z wykorzystaniem karty PlayStation możemy zakupić gry i innego rodzaju materiały na systemy takie jak PlayStation 4, PlayStation 3 i PSP i PS Vita z PlayStation Store, produkty z PlayStation Home, a nawet utwory z serwisu SingStore.

Gdzie kupić kartę PlayStation?

Kartę możemy zakupić w różnych punktach handlowych działających stacjonarnie, na przykład w hipermarketach, w marketach z elektroniką i grami czy w kioskach. Gdy mamy niedaleko siebie takie sklepy, które prowadzą sprzedaż kart PSN, mamy szczęście – możemy po prostu wybrać się na zakupy i zakupić kartonik z kodem.

Jednak nie jest to jedyna opcja – karta PSN może być również zakupiona przez internet. Wtedy kupujemy nie kartę w formie kartonika, ale sam kod, który przekazywany jest nam w formie elektronicznej. Taka forma zakupu jest wygodniejsza od zakupów stacjonarnych – możemy wtedy nie tylko kupić ją o dowolnej porze i z dowolnego miejsca, ale również możemy zapłacić jeszcze mniej.

Wiele serwisów on-line oferujących karty pozwala na kupno ich taniej niż na nominale, na przykład możemy wtedy zapłacić nawet o 20% mniej za kartę, co w przypadku nominału 100 złotych daje nam kwotę rzędu 80 złotych.

Warto jednak dokładnie sprawdzić, czy dany serwis z kartami i doładowaniami jest bezpieczny, ponieważ może okazać się, że trafimy w pułapkę oszustów i stracimy nasze pieniądze. Opinie możemy znaleźć w różnych serwisach i na forach on-line.

One Reply to “Tania karta PSN – jak nie przepłacić za granie na PlayStation?”

Dodaj komentarz