Czy warto się zadłużać by kupić konsolę do gry

Wszelkiego rodzaju konsole do gry, cieszą się ogromną popularnością. Albowiem w przeróżnego rodzaju gry lubią grać zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Niestety, aby stać się posiadaczem takiej konsoli, należy liczyć się ze sporym wydatkiem finansowym, na który nie wszystkich stać. A tu nasze dzieciaki stale naciskają – „Wszyscy już mają konsolę a ja jeszcze nie” lub „Czy mogę pod choinkę dostać konsolę do gry”.

Najmłodsi nie do końca zdają sobie sprawę, że nie jest to tani gadget i dlatego też, nie potrafią zrozumieć, że rodzicom szkoda wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze na „takie bzdety”. Ale ponieważ rodzice kochają swoje pociechy, zazwyczaj ulegają ich namowom i po jakimś czasie wspomniana konsola zostaje w końcu zakupiona. Nie m problemu, jeżeli mamy zaoszczędzone środki finansowe i stać jest na na jednorazowy wydatek związany z jej kupnem. Gorzej, jeśli musimy pożyczyć gdzieś pieniądze, by spełnić marzenia naszych dzieci. Albowiem chyba wszyscy sobie zdają sprawę z tego, że zarówno za kredyt bankowy, czy za chwilówkę przez Internet, należy zapłacić odsetki, prowizje czy też inne koszty. I znacznie podnosi to końcową cenę za kupiony towar. Należy więc szukać takich okazji, które nie spowodują dodatkowych kosztów. Mowa tu o dosyć częstych ofertach związanych z zakupami ratalnymi, a mianowicie o ratach 0%. Część sklepów, oferujących konsole do gry, w ramach promocji pozwala kupującym na rozłożenie zapłaty na raty, do których nie są doliczane żadne koszty. Czyli cena podzielona jest na odpowiedni okres spłat i nie jest do niej nic doliczane.

Z całą pewnością, takie zakupy za 0 zł odpowiadają większości z nas. Nie musimy ponosić dodatkowych kosztów, nasz domowy budżet nie musi „wydawać” jednorazowo dużej kwoty, a my stajemy się właścicielami kupowanego towaru. Ale takie zakupy na raty, mają jeszcze jeden pozytywny aspekt. Otóż budują one naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Dzięki temu, jeśli spłacamy takie zobowiązanie w terminie, będziemy mieli większe szanse na uzyskanie kredytu w banku, gdy będziemy potrzebować dodatkowych pieniędzy. Dlatego warto takie kredyty ratalne spłacać w terminie, by później spokojnie aplikować np. o kredyt mieszkaniowy.

Dodaj komentarz