Dlaczego warto kupić konsolę Xbox One?

Na rynku dostępnych jest kilka konsol ósmej generacji. Dlaczego warto wybrać akurat Xbox One – o tym poniżej. Przedstawiamy nowe rozwiązania zastosowane w Xboxie.

Xbox One należy do ósmej generacji konsol do gier i jest jednocześnie konsolą trzeciej generacji wyprodukowaną przez Microsoft. To następca konsoli Xbox 360, z której oprogramowaniem jest częściowo kompatybilny (tzw. kompatybilność wsteczna). Konsola służy nie tylko do grania w gry wideo, jest także domowym systemem rozrywki.

Specyfikacja konsoli Xbox One

  • ośmiordzeniowy procesor x86-64 o częstotliwości taktowania 1,75 GHz, z 2 MB współdzielonej pamięci podręcznej II poziomu,
  • procesor graficzny o częstotliwości taktowania 853 MHz,
  • pamięć RAM 8 GB DDR, 32 MB ESRAM,
  • dysk twardy o pojemności 500 GB lub 1 TB,
  • audio 7.1,
  • interfejsy: HDMI in i out, SATA II, porty USB 3.0 i S/PDIF out,
  • kontrolery: Kinect 2.0, pad Xbox One, pad Xbox Elite,
  • sieć: 1 Gbps Ethernet i Wi-Fi 802.11n z Wi-Fi Direct,
  • odtwarzacz Blu-ray.

Zalety nowego Xboxa

Xbox One jest naprawdę wyjątkowy, gdyż to jedyna taka konsola na rynku, na której istnieje możliwość zapauzowania gry i powrotu do momentu, w którym została wstrzymana. Poza tym umożliwia streamowanie gier na inne urządzenia wyposażone w Windows 10. Poniżej zestawienie wszystkich funkcji, jakie oferuje nowy Xbox.

Wsteczna kompatybilność

Od listopada 2015 roku nowy Xbox posiada darmową i łatwą w obsłudze funkcję wstecznej zgodności, która daje możliwość grania w gry z konsoli poprzedniej generacji, czyli Xboxa 360. Działa w odniesieniu do gier cyfrowych i odtwarzanych z płyt. Dzięki temu na jednej konsoli można grać w gry obu generacji.

Najlepsze gry

Nowy Xbox oferuje najlepsze gry w historii, w tym dostępne na wyłączność, tj.: Forza Motorsport 6, Rise of the Tomb Raider, Halo 5: Guradians czy Gears of War: Ultimate Edition, ale także najnowsze gry studia EA, które są dostępne jeszcze przed premierą dzięki subskrypcji EA Access oraz wiele innych.

Najbardziej zaawansowany tryb wieloosobowy

Tryb gry wieloosobowej dostępny jest teraz dla wszystkich graczy, dzięki czemu można organizować emocjonujące rozgrywki i zawsze znajdzie się kogoś chętnego do gry. Można grać ze znajomymi albo innymi graczami społeczności.

Xbox Live

To największa na świecie społeczność graczy łącząca tych z Xboxa i systemu Windows 10. Xbox Live to gwarancja bycia w kontakcie z innymi graczami, pokazywania swoich osiągnięć, wyników, klipów z gry, najświeższych informacji na temat ulubionych gier, prowadzenia grupowych rozmów, tworzenia awatarów, grania w każdym miejscu, ponieważ dostęp do gier można uzyskać na każdym urządzeniu mobilnym z systemem Windows 10.

Technologia Kinect

Innowacyjność technologii Kinect polega na tym, że dzięki sensorowi Kinect można sterować zarówno konsolą, jak i telewizorem przy użyciu głosu i gestów. Ciała używa się jak kontrolera. Poza tym można także rozmawiać przez Skype’a i to w jakości High Definition.

Bezprzewodowy kontroler

Bezprzewodowy kontroler zapewnia możliwość grania bez przerwy, ponieważ ładuje się w trakcie gry, a także w stanie uśpienia. Jest bardzo precyzyjny i posiada zestaw wymiennych elementów, dzięki czemu można zmieniać jego działanie.

3 w 1 – gry, rozrywka, telewizja

Teraz wszystko znajduje się na jednej platformie, czyli gry, rozrywka i telewizja. Można jednocześnie grać, oglądać telewizję i korzystać z aplikacji takich jak: Skype, Sling TV, HBO GO, You Tube, programy treningowe ze znanymi szkoleniowcami, dostosowane do indywidualnych wyników.

Możliwość udostępniania nagranych fragmentów gry

To możliwość zatrzymania gry w każdym momencie bez utraty wyników i powrotu do niej w dowolnym momencie.

Możliwość streamowania gier na urządzenia wyposażone w system operacyjny Windows 10

Dzięki tej innowacyjnej funkcji grać można nie tylko na konsoli, ale także na wszelkich urządzeniach wyposażonych w system Windows 10 i łączność Wi-Fi.

Szybszy dostęp do gier dzięki udoskonalonej stronie startowej

Dzięki temu, że strona domowa Xbox One została udoskonalona dostęp do gier i innych zawartości jest szybszy i zarazem łatwiejszy m.in. z powodu wprowadzenia przewijania w pionie. Teraz wszystkie czynności można wykonać z ekranu głównego.

Nowy przewodnik

Wprowadzenie nowego przewodnika pozwala na szybszy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia, a korzystanie z niego nie wymaga przerywania gry.

Akcesoria do konsoli Xbox One

Do konsoli Xbox One można dokupić różne akcesoria, jeśli nie były dołączone do zestawu. Po pierwsze, można wyposażyć swojego Xboxa w bezprzewodowy kontroler w wersji podstawowej albo wielu wersjach specjalnych, np. Forza Motorsport, Covert Forces, Elite oraz Halo 5: Guardians – Master Chief. Przyciski spustowe, niezwykle czułe przyciski kursora i pad kierunkowy gwarantują większą wygodę grania, a co za tym idzie więcej emocji. Po drugie, można zakupić także sensor Kinect, który daje możliwość sterowania konsolą i telewizorem za pomocą gestów i głosu. Zestaw Play & Charge pozwala na granie bez przerw, ponieważ ładuje kontroler w czasie gry, a także po niej, nawet w stanie uśpienia. Zakup tunera telewizji cyfrowej daje możliwość oglądania ulubionych programów także podczas grania oraz ich streamowanie na żywo na wszelkie urządzenia mobilne. Pilot multimedialny ułatwia zarządzanie ekranem (np. transmisją wideo, głośnością, filmami itd.).

Dodaj komentarz