Kwiecień z gwiazdami PlayStation

Sony Computer Entertainment ma przyjemność poinformować, że dubbingowym partnerem Małgorzaty Sochy w grze Beyond: Dwie Dusze jest Robert Więckiewicz. Polski aktor użyczając głosu postaci granej przez Willema Dafoe – Nathanowi Dawkinsowi, dołączył do grona artystów, którzy wzięli udział w projekcie Lokalizacje 2.0. Robert Więckiewicz (W ciemności, Dom zły), jeden z najzdolniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, zadebiutował obok Małgorzaty Sochy w dubbingu gry Beyond: Dwie Dusze. Artysta użyczył głosu Nathanowi Dawkinsowi, postaci granej przez nominowanego do Oscara Willema Dafoe (Pluton, Spiderman). Bohater jest rządowym naukowcem, który zajmuje się niezwykłym przypadkiem  Jodie Holmes (w tej roli Ellen Page).

R.Wieckiewicz_BEYOND Dwie Dusze (3)

Aktor przyznaje, że dubbing gry był dla niego zupełnie nowym doświadczeniem:  „To jest mój debiut, jeśli chodzi o podkładanie głosu w grze. (…) Już się nie mogę doczekać, kiedy zobaczę tę postać na ekranie.”

Beyond: Dwie Dusze to wyjątkowy, interaktywny, psychologiczny thriller, autorstwa twórców bestsellerowego Heavy Rain – studia Quantic Dream. Gra opowiada historię Jodie Holmes, młodej kobiety obdarzonej nadnaturalnymi mocami przez niewidzialną istotę o imieniu Aiden oraz jej opiekuna Nathana Dawkinsa. Dzięki technologii motion capture, w grze wykorzystano sceny filmowe z pełnym udziałem hollywoodzkich gwiazd – Ellen Page (Incepcja, Juno) oraz Willema Dafoe.

Sony Computer Entertainment Polska zapraszając do współpracy Roberta Więckiewicza, kontynuuje projekt Lokalizacje 2.0, którego celem jest zapewnienie polskim użytkownikom najwyższej jakości korzystania z gier oraz usług PlayStation w języku polskim. Kwiecień 2013 został ogłoszony Miesiącem z Gwiazdami PlayStation, a Robert Więckiewicz jest ostatnią przedstawianą w kwietniu gwiazdą lokalizacji.

Gwiazdami PlayStation w kwietniu byli:

  • Artur Żmijewski jako Detektyw Diggs – Wonderbook: Detektyw Diggs
  • Anna Cieślak jako Ellie – The Last of Us
  • Małgorzata Socha jako Jodie Holmes – Beyond: Dwie Dusze
  • Robert Więckiewicz jako Nathan Dawkins – Beyond: Dwie Dusze

Gra Beyond: Dwie Dusze ukaże się w październiku 2013 roku.

Dodaj komentarz