Pies i nowe technologie

Zwierzęta podobnie jak i ludzie stosują nowe technologie. Inaczej mówiąc, właściciel dbają o to, aby ich pupile były dobrze strzeżone, ale również rozwijały swoją inteligencję. Czy zwierzęta mogą wykorzystywać technologie? Dlaczego jest to tak ważne w kontekście rozwijającego się świata?

Technologia rozwija się w zastraszającym tempie. Powstają specjalne opiekunki dla… zwierzaków. Branża IT wymyśla także co raz to nowsze urządzenia mające służyć zabawie z czworonożnym przyjacielem. Okazuje się, że jest to szczególnie niezagospodarowane miejsce na rynku, które rodzi ciekawe projekty.

W ten sposób powstał laptop dla czworonoga. Toshiba już jakiś czas temu wypuściła na rynek PetBok K9. To urządzenie, z którego może korzystać nawet przeciętny Reksio. Track pad ma kształt kości. Jest tu również kamerka oraz specjalna powłoka chroniąc przed ślinieniem, gdy spodoba mu się obrazek, który zobaczy na ekranie.

Pytanie jednak pojawia się, czy aby na pewno technologia dobrze wpływa na rozwój pupila? Zdania są znacznie podzielona. Zdaje się, że również, jak i w przypadku człowieka, rozwiązanie stosowane w odpowiednich ilościach nie szkodzi a rozwija. Stąd wykorzystanie technologii przez czworonogi może być doskonałym sposobem na rozwój inteligencji i kreatywności.

Przeczytaj również artykuł: http://relaks.twojachwila.eu/dbaj-o-zdrowie-swojego-zwierzaka/

Nie można jednak zapomnieć o zagrożeniach. Zbyt duży wpływ technologii może wywoływać agresję u psa albo doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie zainteresowany tradycyjną formą spędzania wolnego czasu. Ponadto intensywny kontakt z komputerem powoduje różne dotąd niezbadane reakcje. Wpływ ma tutaj nie tylko urządzenie, ale także oglądane obrazy.

Technologia ułatwia życie, rewolucjonizuje codzienność, ale także wzbudza wiele wątpliwości. Czy laptop dla psa jest dobrym wyborem? Wszystko zależy od sposobów i celów wykorzystania. Najważniejsze dla właściciela jednak powinno być zdrowie psychiczne i fizyczne pupila.

Dodaj komentarz