Pokemony wciąż na topie!

Gry z uniwersum pokemon ciągle były, są i będą bardzo popularne. Sięgają po nie tylko starsi gracze, ale również i młode pokolenie. Dla starszych graczy, pamiętających czasy przenośnych konsol na kartridże, jest to nutka wspomnień, powrót do przeszłości.

Tak zmieniają się czasy

Dawniej marzeniem każdego młodego dziecka było posiadanie przenośnej konsoli, a w niej gry z pokemonami. Czasy jednak się zmieniły, a niezwykle popularne konsole odeszły w niepamięć. Aktualnie posiadają je jedynie prawdziwi fani, albo kolekcjonerzy. Na szczęście w dobie dzisiejszego dostępu do internetu wszystko staje się możliwe. Gracze zyskają bowiem możliwość nie tylko zagrania w stare tytuły gier o pokemonach online, dostają również możliwość uruchomienia tak zwanych emulacji, pozwalających na uruchomienie dawnych gier na ich aktualnym sprzęcie – dotyczy to nie tylko możliwości grania na komputerze ale również na telefonie, czy tablecie. Pokemony online stają się jeszcze bardziej popularne. Gra pozwala na uruchomienie emulatora bezpośrednio z dedykowanej strony, a następnie cieszenie się grą.

Wróć do wspomnień

Możliwość grania w Pokemon online dla wielu graczy jest nutką sentymentu do wspomnień sprzed lat – kiedy zbierali karty do gry, oglądali pierwszą serię anime i mieli swoje pierwsze konsole przenośne. W grze pokemon głównym celem jest stanie się mistrzem i najlepszym trenerem. Przed graczem zostaje postawionych wiele zadań głównych i pobocznych. W miarę ich wykonywania będziemy mieli możliwość poznania świata gry, nowych NPC oraz zdobycia cennych przedmiotów. W grze spotkamy między innymi rower, który po zdobyciu zdecydowanie ułatwi nam podróżowanie po świecie gry. Dodatkowo wodne pokemony będziemy mogli łapać przy pomocy wędki. Oczywiście zanim uda nam się ją zdobyć, będziemy musieli przejść długą drogę. Zdobywanie nowych pokemonów oraz levelowanie już tych posiadanych to dopiero część rozgrywki. Pamiętać należy również o tym, że podobnie jak w anime, również w Pokemonach online musimy stawiać czoła wielu wyzwaniom. Przywilej wzięcia udziału w wielkich turniejach pokemon uzależniony jest od ilości zdobytych odznak. Jeżeli zdobędziemy je wszystkie – wówczas możemy stanąć do walki w wielkim turnieju. Podczas naszej podróży spotkamy również wiele ciekawych postaci i tajemniczych pokemonów. Jeżeli będziemy mieli szczęście, wówczas uda nam się zdobyć kilka legendarnych pokemonów. Przy ich pomocy zyskamy przewagę nad przeciwnikami i dużo łatwiej będzie nam się z nimi pojedynkować.