Szansa na efektywną naukę

Pomyślcie sobie, ile czasu Wasze dzieci spędzają średnio na nauce? Ile muszą siedzieć nad książkami, żeby opanować materiał z poszczególnych przedmiotów? Być może są na tyle zdolne i skupione na zajęciach, że nie mają żadnych problemów z przyswajaniem wiedzy. Ale co, jeśli nasze dziecko jest zbyt energiczne i nie potrafi skupić się na nauce? Jak nadrobić materiał, który nie zawsze jest zrozumiały? Z pomocą przychodzi platforma edukacyjna squla.pl.

Platforma edukacyjna

Czym jest w ogóle squla.pl? To platforma edukacyjna dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Na niej znajduje się ponad 40 tysięcy różnego rodzaju zabaw, gier, misji czy quizów. Wszystkie materiały zgodne są z podstawą programową wymaganą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i są na najwyższym poziomie. Przykładowo ćwiczenia z języka angielskiego zostały opracowane we współpracy Oxford University Press. A to już gwarancja najwyższej jakości. Gry i zabawy, jakie tu znajdziecie dotyczą wszystkich możliwych przedmiotów, jakie znajdują się w szkole podstawowej. Znajdziemy więc kolorowe, pełne obrazków i różnych dźwięków gry z matematyki, języka polskiego i języków obcych, plastyki, muzyki, historii, przyrody czy też zajęć komputerowych i technicznych. Dzięki tej platformie nasze dzieci mogą powtórzyć sobie cały materiał z poszczególnych klas.

Efektywna nauka w szkole i poza szkołą

Jak wiadomo, nie każdy uczeń jest taki sam. Jeden nie ma problemu ze zrozumieniem treści przekazywanych na lekcjach, inny po prostu się nudzi i nie może się skupić na tym, co mówi nauczyciel. Jednak jest sposób, dzięki któremu nauczyciel może dotrzeć do każdego z uczniów. Dzięki platformie edukacyjnej squla.pl nauka i powtarzanie materiału będą przyjemnością, a nie przymusem.

Dlaczego nie każde dziecko potrafi uczyć się efektywnie? Dzieci w tym wieku wręcz tryskają energią. Potrzebują ciągłych bodźców i impulsów z otoczenia, które zajmą ich uwagę. Jeśli nauka nie będzie kolorowa, interesująca i porywająca, dziecko znudzi się nią po 3 minutach. Nic dziwnego, że długotrwałe ślęczenie nad książkami nie przynosi żadnych efektów. Kiedy dziecko jest kreatywne i twórcze, powinno wychodzić poza wszelkie schematy, a to niestety trudno znaleźć w szkołach. W końcu nie bez powodu mówi się, że szkoła zabija kreatywność. Tak naprawdę uczy nas, jak poprawnie rozwiązywać testy, ale nie uczy logicznego i kreatywnego myślenia, które częściej przyda nam się w dorosłym życiu.

Zapamiętywanie informacji i skojarzenie faktów jest dużo łatwiejsze, kiedy mamy do czynienia z kolorowymi obrazkami, dźwiękiem i animacjami. Gry i zabawy, które znajdziecie na platformie squla.pl są opracowane tak, by zainteresować dziecko i zachęcić je do nauki. Może nie zdajecie sobie sprawy, ale informacje podane w takiej formie zostaną na długo w pamięci naszych dzieci. Czasami potrafimy kojarzyć pojęcia z kolorami czy konkretnymi obrazkami. Wyobraźnia dziecka działa jeszcze lepiej. Wciągające, kolorowe gry to świetny sposób, by nasze dziecko polubiło naukę. Połączenie przyjemności i nauki to najlepsze możliwe rozwiązanie dla dziecka.

Dodaj komentarz