Szansa na efektywną naukę

Szansa na efektywną naukę

11 maja 2017 Wyłączono przez GAMERING.PL

Pomyślcie sobie, ile czasu Wasze dzieci spędzają średnio na nauce? Ile muszą siedzieć nad książkami, żeby opanować materiał z poszczególnych przedmiotów? Być może są na tyle zdolne i skupione na zajęciach, że nie mają żadnych problemów z przyswajaniem wiedzy. Ale co, jeśli nasze dziecko jest zbyt energiczne i nie potrafi skupić się na nauce? Jak nadrobić materiał, który nie zawsze jest zrozumiały? Z pomocą przychodzi platforma edukacyjna squla.pl.

Platforma edukacyjna

Czym jest w ogóle squla.pl? To platforma edukacyjna dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Na niej znajduje się ponad 40 tysięcy różnego rodzaju zabaw, gier, misji czy quizów. Wszystkie materiały zgodne są z podstawą programową wymaganą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i są na najwyższym poziomie. Przykładowo ćwiczenia z języka angielskiego zostały opracowane we współpracy Oxford University Press. A to już gwarancja najwyższej jakości. Gry i zabawy, jakie tu znajdziecie dotyczą wszystkich możliwych przedmiotów, jakie znajdują się w szkole podstawowej. Znajdziemy więc kolorowe, pełne obrazków i różnych dźwięków gry z matematyki, języka polskiego i języków obcych, plastyki, muzyki, historii, przyrody czy też zajęć komputerowych i technicznych. Dzięki tej platformie nasze dzieci mogą powtórzyć sobie cały materiał z poszczególnych klas.

Efektywna nauka w szkole i poza szkołą

Jak wiadomo, nie każdy uczeń jest taki sam. Jeden nie ma problemu ze zrozumieniem treści przekazywanych na lekcjach, inny po prostu się nudzi i nie może się skupić na tym, co mówi nauczyciel. Jednak jest sposób, dzięki któremu nauczyciel może dotrzeć do każdego z uczniów. Dzięki platformie edukacyjnej squla.pl (https://www.squla.pl/) nauka i powtarzanie materiału będą przyjemnością, a nie przymusem.

Dlaczego nie każde dziecko potrafi uczyć się efektywnie? Dzieci w tym wieku wręcz tryskają energią. Potrzebują ciągłych bodźców i impulsów z otoczenia, które zajmą ich uwagę. Jeśli nauka nie będzie kolorowa, interesująca i porywająca, dziecko znudzi się nią po 3 minutach. Nic dziwnego, że długotrwałe ślęczenie nad książkami nie przynosi żadnych efektów. Kiedy dziecko jest kreatywne i twórcze, powinno wychodzić poza wszelkie schematy, a to niestety trudno znaleźć w szkołach. W końcu nie bez powodu mówi się, że szkoła zabija kreatywność. Tak naprawdę uczy nas, jak poprawnie rozwiązywać testy, ale nie uczy logicznego i kreatywnego myślenia, które częściej przyda nam się w dorosłym życiu.

Zapamiętywanie informacji i skojarzenie faktów jest dużo łatwiejsze, kiedy mamy do czynienia z kolorowymi obrazkami, dźwiękiem i animacjami. Gry i zabawy, które znajdziecie na platformie squla.pl są opracowane tak, by zainteresować dziecko i zachęcić je do nauki. Może nie zdajecie sobie sprawy, ale informacje podane w takiej formie zostaną na długo w pamięci naszych dzieci. Czasami potrafimy kojarzyć pojęcia z kolorami czy konkretnymi obrazkami. Wyobraźnia dziecka działa jeszcze lepiej. Wciągające, kolorowe gry to świetny sposób, by nasze dziecko polubiło naukę. Połączenie przyjemności i nauki to najlepsze możliwe rozwiązanie dla dziecka.