Ruszają eliminacje do GT Academy 2013 w Polsce

Firmy Nissanoraz Sony Computer Entertainment Polskarozpoczynają eliminacje do drugiej w Polsce, a piątej na świecie, największej z dotychczasowych, edycji Gran TurismoAcademy. To niepowtarzalna okazja dla graczy i wielbicieli szybkiej jazdy, aby z wirtualnego toru przenieść się na największe tory wyścigowe.

W tegorocznej edycji wezmą udział reprezentacje rekordowej liczby państw, a kwalifikacje online zostaną rozegrane na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo6 – niezwykle wyczekiwanego tytułu, który ukaże się pod koniec roku 2013.

Od czasu pierwszej edycji GT Academy w 2008 roku ta popularna impreza, będąca pomostem między światem wyścigów wirtualnych i rzeczywistych, przyciągnęła ponad 2 miliony chętnych, zarówno graczy, jak i entuzjastów sportów motorowych. Rywalizowali oni ze sobą o zdobycie szansy na wejście do elitarnego grona kierowców teamu Nissan. Obecnie sześciu dotychczasowych zwycięzców GT Academy, która objęła zasięgiem Europę, USA, Niemcy, Rosję, Bliski Wschód i RPA, reprezentuje barwy Nissana w największych imprezach motorowych na świecie.

W tym roku, Polska już po raz drugi w historii GT Academy dołączy do europejskich rozgrywek, rywalizując w jednej grupie z Czechami, Słowacją oraz Węgrami. Eliminacje do GT Academy w Polsce 2013 ruszają już wkrótce, a wziąć w nich udział można na dwa sposoby – za pośrednictwemsieci w PlayStation Network lub podczas organizowanych przez polski oddział PlayStation eliminacji na żywo. Na poziomie krajowym wyłonionych zostanie 4 zwycięzców rozgrywek ONLINE oraz 2 zwycięzców rozgrywek podczas IMPREZ NA ŻYWO.

ELIMINACJE ONLINE

Eliminacje online rozpoczną się 2 lipca o godzinie 10.00 czasu polskiego i trwać będą do 29 lipca 2013 roku, do godziny 0.59. Aby wziąć udział w GT Academy 2013 wystarczy pobrać darmowe i całkowicie nowe GT AcademyQualification, które w tym roku zostało oparte na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo6. Ośmiostopniowe kwalifikacje, przygotowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo®, KazunoriYamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Zróżnicowane wyzwania skupiają się na różnych umiejętnościach wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają cztery tygodnie na ukończenie wyzwań, poczynając od prowadzenia Nissana z napędem na tylną oś i pokonywania zakrętów z dużą prędkością, aż do ustanawiania jak najlepszych czasów przejazdów w trudnych warunkach pogodowych. Czterech najszybszych graczy przejdzie do finału grupowego, w którym polscy zawodnicy zmierzą się z graczami z Czech, Słowacji oraz Węgier.

GT logo6_black_hori

ELIMINACJE NA ŻYWO

Dla osób, które nie posiadają PlayStation 3, Sony Computer Entertainment Polska przygotowało specjalne IMPREZY NA ŻYWO, które odbędą się w centrach handlowych w sześciu miastach Polski. Będzie to: Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa i Katowice.Wszyscy chętni, którzy podejmą wyzwanie PlayStation i zdecydują się sprawdzić swoje predyspozycje do jazdy wyścigowej, zmierzą się na specjalnym wirtualnym torze. Dwóch najlepszych uczestników ze wszystkich eliminacji spośród wszystkich eventów, rozgrywanych w czterech miastach, którzy osiągną najlepsze czasy, awansują do kolejnego etapu rozgrywek.

Miejsce i termin eliminacji na żywo

1             GDAŃSK: Galeria Bałtycka                          29-30.06

2             POZNAŃ: C.H. Malta                                     6-7.07

3             KRAKÓW:Galeria Krakowska                     13-14.07

4             WROCŁAW: C.H. Magnolia                          20-21.07

5             WARSZAWA: Złote Tarasy                           27-28.07

6             KATOWICE: Silesia                                         3-4.08

Wszyscy uczestnicy Gran Turismo Academy 2013 muszą spełnić cztery warunki: ukończone 18 lat, posiadanie ważnego prawa jazdy, a także mieć dostęp do systemu PS3 (w domu lub podczas jednej z imprez na żywo), połączonego z internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStation Network,

Zgodnie z regulaminem GT Academy najszybsi gracze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier staną do wspólnej rywalizacji w Wielkim Finale grupowym, który odbędzie się w sierpniu. Wtedy też zmagania przenoszą się z przestrzeni wirtualnej do prawdziwych kokpitów samochodów wyścigowych Nissana. Zwycięzcy rywalizacji na szczeblu grupowym zostaną zaproszeni do udziału w emocjonującym międzynarodowym finale na torze Silverstone, który stał się bazą obozu wyścigowego GT Academy.Zwycięzcy poszczególnych zawodów przejdą specjalny intensywny program szkoleniowy dla kierowców, uznawany za jeden z najlepszych na świecie.Będą oni mieli możliwość zdobycia kwalifikacji do imprezy, w której mogą wygrać najcenniejsząz nagród: udział w pełnym sezonie rywalizacji w najbardziej elitarnych zawodach za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo. W ubiegłym roku w Międzynarodowym Finale GT Academy na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii udział wzięli dwajPolacy: Tomasz Bogusławski i Krystian Korzeniowski.

KazunoriYamauchi, prezes Polyphony Digital, wyjaśnia:

GT Academy to idealne medium do tego, by po raz pierwszy zaprezentować społeczności Gran Turismo szóstą odsłonę serii. Chcemy jeszcze mocniej zacieśnić więź między przestrzenią wirtualną i rzeczywistością. Jesteśmy dumni ze współpracy z Nissanem, planujemy urządzić ciekawy i przystępny turniej, w którym gracze będą się ścigać samochodami tej firmy. Wszystkie wyzwania zaprojektowano tak, aby już na tym wczesnym etapie uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności prowadzenia prawdziwych samochodów. Ponadto, po raz pierwszy w historii serii w grze znajdzie się tor Silverstone. Dzięki temu uczestnicy obozu wyścigowego będą mieli okazję jeszcze lepiej się przygotować.

Wygrana w GT Academy jest przepustką do międzynarodowej kariery w sportach motorowych. I tak na przykładLucas Ordoñez (tryumfator z 2008 roku) i JannMardenborough (zwycięzca z 2011 roku) reprezentowali w tym roku barwy teamu Nissan Nismo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Świeżo upieczeni absolwenci akademii, Belg Wolfgang Reip (zwycięzca edycji europejskiej), Mark Shulzhitskiy (tryumfator z Rosji), Steve Doherty (zwycięzca z USA) i Peter Pyzera (1. miejsce w edycji niemieckiej) rywalizują właśnie w BlancpainEndurance Series w dwóch Nissanach GT-R Nismo GT3. Jako że kwalifikacje online zostaną rozegrane na specjalnej wersji demonstracyjnej GT6, a uczestnicy otrzymają szansę rozpoczęcia kariery w sportach motorowych, spodziewamy się, że frekwencja w tegorocznej edycji imprezy, która wyłania przyszłych mistrzów kierownicy, będzie rekordowa.

Pozostaje tylko jedno pytanie: Kto będzie zwycięzcą tegorocznego GT Academy?

Szczegóły dotyczące dołączenia do GT Academy Europe 2013 znajdziecie na wielu stronach, w tym: www.facebook.com/GTAcademy i  www.eu.gran-turismo.com

Dodaj komentarz