Wizyta w centrali Sony Computer Entertainment Europe

W miniony weekend (12-13.07) Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) po raz pierwszy otworzyło swoje podwoje, pokazując, co dzieje się w europejskiej centrali firmy. Uczestnikami pierwszej edycji Playfest były rodziny z całego świata. Playfest to impreza stworzona z myślą o młodych graczach, którzy pragną dowiedzieć się więcej o swoich ulubionych grach i odwiedzić jedną z siedzib PlayStation. Goście imprezy spotkali się z zespołami projektantów, zobaczyli, jak rodzą się gry, i poznali pilnie strzeżone tajemnice dotyczące tytułów, które ukażą się na PlayStation®4 (PS4)! Jest to zwieńczenie wyjątkowego konkursu zorganizowanego przez PlayStation, który dawał uczestnikom szansę na wygranie złotego biletu uprawniającego do udziału w londyńskim festiwalu.

Jim Ryan, dyrektor i prezes SCEE stwierdził: „Bardzo się cieszę, że możemy opowiedzieć o grach, które uwielbiamy, i zobaczyć, jak wielką frajdę całym rodzinom przynoszą tworzone przez nas tytuły. Jesteśmy dumni z naszego bieżącego portfolio gier rodzinnych. Mam nadzieję, że nasi fani są tak samo podekscytowani jak my”.

Fani PlayStation tłumnie wzięli udział w warsztatach poświęconych udźwiękowieniu gier, podczas których mieli okazję wejść do studia nagraniowego i podłożyć swój głos do prawdziwej gry na PlayStation. Z kolei uczestnicy, który odwiedzili warsztaty poświęcone dziedzictwu gier, mogli poznać 19-letnią historię rodzinnego grania, od czasów pierwszej konsoli PlayStation aż po PlayStation 3. Zorganizowano również warsztaty poświęcone DanceStar Party, podczas których można się było nauczyć profesjonalnych układów tanecznych od Briony Humphries, która stworzyła choreografię do gry DanceStar.

Goście imprezy jako jedni z pierwszych zobaczyli także jak działa gorąco wyczekiwany system PS4! Zaprezentowano ekscytującą grę przygodową Knack, która przenosi graczy do wyjątkowego, fantastycznego świata i pozwala wcielić się w małego-wielkiego bohatera. Oprócz tego odbyła się prezentacja PS4 Playroom połączona z prezentacją niezwykłych funkcji, którymi może się pochwalić nowa konsola.

Poza wieloma innymi atrakcjami i zapowiedziami PlayStation wykorzystało imprezę, by oficjalnie ogłosić nową odsłonę kosmicznej serii gier o przygodach dwójki przyjaciół zatytułowanej Ratchet & Clank: Nexus. Jest to fabularna platformowa gra przygodowa zawierająca dużą dawkę humoru, pozytywnych emocji, zwariowany arsenał broni, możliwość podróżowania oraz eksplorowania najróżniejszych planet.

Pierwsza edycja Playfest wyznacza nowy standard na nadchodzące lata i pozwala zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców gry rodzinne na PlayStation stworzone przez najlepszych deweloperów na świecie.

Dodaj komentarz